Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Nabór na konkursy do 30 kwietnia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest czeka na filmy tylko do końca kwietnia do konkursów festiwalowych. Grand Prix festiwalu — Złoty Anioł — rozdany zostanie w dwóch konkursach międzynarodowych i konkursie polskim.

W tym roku Tofifest zaprasza do udziału w trzech konkursach. Dwóch międzynarodowych i jednym krajowym. Od tego roku obowiązują w nich nowe zasady selekcji.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Pełnometrażowych od tego roku przeznaczony jest dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych reżyserów z całego świata. W ten sposób konkurs ten skupi się na prezentacji głównie  kina twórców, którzy szukają w swoich filmach innych rozwiązań, nowych sposobów opowiadania i prawdy o człowieku współczesnym. Chcą opowiadać swoje nowe, niepokorne historie – niezależnie czy debiutują mając 25 czy 50 lat.

Drugi konkurs — Filmów Krótkometrażowych przyjmuje krótkie filmy z całego świata. Od tego roku do konkursu będą kwalifikowane nie tylko fabuły, ale też animacje, dokumenty oraz eksperymenty o wysokim poziomie artystycznym.

Ostatni — Konkurs Polski, przeznaczony jest dla pełnometrażowych fabuł wyprodukowanych w Polsce lub koprodukowanych przez Polaków.

Nagrodą główną  Tofifest jest Złoty Anioł, nawiązujący do symbolu Torunia oraz nagroda finansowa w wysokości 5000 EURO. Program festiwalu uzupełniają liczne pasma tematyczne, poświęcone kinematografiom narodowym i zjawiskom filmu współczesnego.

Termin zgłoszeń został przedłużony i upływa 30 kwietnia 2010 [decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line lub stempla pocztowego]. Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego najpóźniej w  ciągu tygodnia  od daty zamknięcia konkursu.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający