Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Dyrektorka Tofifest nagrodzona!

Katarzyna Jaworska, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Marszałek i Kapituła nagrody uznali stworzony przez Jaworską festiwal za jedno najlepiej promujących region na arenie ogólnopolskiej wydarzeń kulturalnych.

Członkowie kapituły docenili szefową Tofifestu za „zbudowanie ogólnopolskiej rangi wydarzenia kulturalnego”. Wyróżnienie wręczono podczas wielkiej gali Nagród Marszałka w Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa. „Konkurencja w tegorocznej edycji Nagród Marszałka Województwa była ogromna, dlatego znalezienie się w gronie laureatów jest wielkim sukcesem” — podkreśla Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Nagrody przyznawano w aż 17 kategoriach.

To wielkie wyróżnienie dla twórczyni formuły festiwalu „niepokornego kina”. Formuły czyniącej z Tofifest wydarzenie unikatowe w skali kraju, formuły która przyciąga co roku do kin festiwalowych tysiące widzów oraz szerokie grono znanych postaci świata kina. Tofifest jest w tej chwili jedną z pięciu największych filmowych imprez lata w Polsce. Gości takie osoby jak Emmanuelle Seigner, Agnieszka Holland, Miroslav Ondricek, Borys Szyc, Krystyna Janda czy Janusz Gajos. jest tez mocnym punktem na filmowej mapie Europy — do siódmej edycji, odbywającej się latem 2009 roku zgłoszono filmy z aż 54 krajów świata!

Jaworska została już nagrodzona za tworzenie Tofifest „Złotą Karetą” regionalnego dziennika Nowości oraz nominacjami do tytułu Człowieka Roku tygodnika Teraz Toruń i Gazety Wyborczej w Toruniu. Marszałek Piotr Całbecki jest od kilku lat fundatorem Grand Prix Tofifest — Złotego Anioła.

Cieszymy się strasznie, bo nagradzając Kafkę Marszałek docenił prace całego zespołu oraz wolontariuszy działających przy Tofifest.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający