Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Gruzińscy przyjaciele Tofifest nagradzają polskich filmowców

Zakończyła się 5. edycja festiwalu filmowego BIAFF w gruzińskim Batumi. Współpracujący z Tofifest festiwal tym razem uhonorował nagrodami młodych polskich filmowców, znanych także z Tofifest.

5. Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego w Batumi w Gruzji odbywający się w dniach 12–19.09.2010 zakończył się wielkim sukcesem młodych filmowców polskich. Szefem jury BIAFF był w tym roku nasz zdobywca Oscara Zbigniew Rybczyński. Jurorzy za najlepszy film festiwalu uznali „Nic osobistego” — debiut Polki z Holandii Urszuli Antoniak. Prezentowany na Tofifest „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki  otrzymał Nagrodę Specjalną Jury.

Drugi skład jury decydował o nagrodach w konkursie Młodych Filmowców. Grand Prix trafiło do autora filmu „Matka”, Jakuba Piątka. Ale już nagrodę za Najlepszy film otrzymała fabuła „Hanoi–Warszawa” w reż. Katarzyna Klimkiewicz, która dostała w tym roku również Złotego Anioła Tofifest w kategorii filmów Krótkometrazowych.

W tej sekcji wyświetlono tez dwa inne filmy z konkursu Shortcut na Tofifest 2010: „Urodziny” Jenifer Malmqvist i „Street Feeling” Kristoffera Karlssona Rusa.

Nagrodę dla Najlepszego reżysera odebrał gość ostatniego Tofifest, Gruzin Tornike Bziava, mocno zaprzyjaźniony z polskim kinem (jest absolwentem łódzkiej Filmówki). Nagrodzono go za startujący w tym roku w naszym Shortcut film „April Chill”.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający