Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

10 grudnia startuje Toruń Short Film Festival

Shorty za darmo — 10 grudnia startuje Toruń Short Film Festival. Trzy dni najciekawszych krótkich metraży z całego 2010 roku, z całego świata. Tylko w Toruniu, wyłącznie za darmo. W dniach 10-12 grudnia w Kinie Centrum CSW rusza 3 edycja Toruń Short Film Festiwal. To krótkometrażowa marka stworzona przez Tofifest.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest co roku otrzymuje setki zgłoszeń z filmami krótkometrażowymi z całego świata. Przypomnijmy, że w tym roku swoje produkcje do Torunia nadesłały kinematografie z aż 62 krajów. Dlatego wczesną zimą, od trzech lat pokazujemy Wam to co w krótkim metrażu było w danym roku najciekawsze i nadrabiamy niejako - w końcu poza 30 najlepszymi shortami z tofifestowego konkursu SHORTCUT, latem wiele więcej nie możemy pokazać.  Dlatego zimą dajemy wielbicielom krótkiego filmu prawdziwą ucztę.

W tym roku, podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych trzon imprezy stanowi KONKURS KINA POLSKIEGO, gdzie widzowie wybiorą najlepszy film festiwalu. W selekcji znalazły się nie pokazywane dotąd w Toruniu prace wschodzących polskich filmowców. W ciągu 3 dni pokażemy łącznie 21 prac konkursowych, od fabuł przez dokumenty po animacje. Autorska selekcja za główny cel postawiła sobie ukazanie najważniejszych prac, tematów oraz form filmowych, po które sięgali polscy twórcy w ostatnich 2 latach.

Oprócz licznie nagradzanych filmów w kraju ,,Twist & Blood” Kuby Czekaja na FPFF w Gdyni czy ,,Vakha i Magomet” Marty Prus i ,,Millhaven” Bartka Kulasa na festiwalu debiutów w Koszalinie, znajdą się też uznane już za granicą prace jak ,,Smolarze” [Lipsk, Dijon, ST. Petersburg], ,,Seans w kinie tatry” [Lipsk, Amsterdam], Nowa [Valladolid, Melbourne] czy ,,Danny Boy” [Melbourne Lipsk] oraz najnowsze produkcje rozpoczynające dopiero swój festiwalowy żywot. KONKURS KINA POLSKIEGO jest również płaszczyzną porównawczą dla pozostałych sekcji festiwalowych, dając punkt odniesienia dla oceny kondycji młodej polskiej kinematografii w kontekście tego, co dzieje się w innych zakątkach świata.  Program festiwalu uzupełniają pasma:

  • KRÓTKO PO LITEWSKU, czyli najlepsze prace litewskich młodych reżyserów z minionego sezonu,
  • JESIENNA FIESTA jako podróż przez 10 ostatnich lat portugalskiego krótkiego metrażu,
  • WSPÓŁCZESNY ŚWIAT, czyli krótkie dokumenty komentujące wybrane kwestie rozwoju i globalnych problemów,
  • LIQUID CITIES & TEMPORARY IDENTITIES — pokaz prac światowego wideoartu skoncentrowane na dwa niezwykle aktualne tematy czyli miasto i tożsamość.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny a wśród głosujących w konkursie polskim rozlosujemy atrakcyjną nagrodę. Pokazy w piątek 10 grudnia od 17:00 do 23:00 a w sobotę i niedzielę [10-11 grudnia 2010 roku] już od 15:00!

Szczegółowy program na stronie Toruń Short Fillm Festival.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający