Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

>Takie życie< wygrywa Toruń Short Film Festival

Film „Takie życie” Daniela Zielińskiego został głosami publiczności, zwycięzcą trzeciej edycji TSFF. Dokumentalna historia mężczyzny w średnim wieku, który poświęcił swoje życie dla starej matki w pokonanym polu pozostawił 21 innych krótkich metraży, które startowały w Konkursie Polskim TSFF.

Film Zielińskiego bezapelacyjnie zdobył najwięcej głosów. Opowiada historię niemłodego już człowieka, który w izolacji od świata opiekuje się schorowaną matką. Debiutujący tym filmem w kinie dokumentalnym reżyser, potrafił w poruszający sposób przedstawić zamknięcie swojego bohatera w kręgu prostych czynności domowych, odciętego od reszty rodziny i dotychczasowego życia. Wypełnia go wygasająca powoli rzeczywistość starej kobiety, którą kocha bezmierną miłością. Zaangażowaniu mężczyzny towarzyszy bierność otoczenia. O rzekomej pamięci pozostałych członków rodziny świadczą jedynie przedmioty, pewnego dnia jednak przyjeżdżają oni w odwiedziny...

Zieliński urodził się w Krakowie, gdzie ukończył filologię na UJ. Obecnie studiuje na II roku w PWSFTiT w Łodzi na wydziale Realizacji Telewizyjnej. Przez ostatnie sześć lat pracował jako dziennikarz telewizyjny. Jest laureatem prestiżowych nagród – m.in. Grand Press za reportaż telewizyjny czy nagrody Fundacji Batorego w konkursie "Tylko ryba nie bierze?". „Takie życie” otrzymało wyróżnienie w konkursie międzynarodowym Międzynarodowego Festiwalu Reportażu Telewizyjnego Camera Obscura w Bydgoszczy oraz festiwali  w Gnieźnie, Warszawie, Jihlavie i Poznaniu.

Drugie w głosowaniu widzów TSFF miejsce zajęła poetycka animacja Bartka Kulasa "Millhaven". To niesamowity film "wyśpiewany" przez Katarzynę Groniec do słów i muzyki Nicka Cave. Trzecia była  fabularna „Nowa” Tomasza Olejarczyka opowiadająca o samotnej, 17-latce Ani, która szuka akceptacji w grupie rówieśników uprawiających ryzykowane, miejskie zabawy. Film powstał na motywach opowiadania Anny Czajki pt. "Moc słowa" i nawiązuje do II przykazania Dekalogu: "Nie będziesz brał imienia Pan Boga Twego nadaremno". Jest tez częścią projektu pełnometrażowego filmu nowelowego "DEKALOG 89 + VOL. 1”.

Toruń Short Film Festival odbywa się już po raz trzeci w nowoczesnym Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. TSFF jest krótkometrażowym „dzieckiem” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający