Tofifest

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Świat zza krat

World Through Bars, The · reż. Adam Tarnowski
Polska 2009, 24’

Co kryje się za kratami więzienia? Jak żyje człowiek w nim osadzony? Jest to na pewno inny świat. Ale czy taki, jaki sobie wyobrażamy? Jest to dokument o niezwykłym miejscu i niezwykłych ludziach. O ludziach, którzy dostają szansę. O przełożonych, którzy w nich wierzą, bo ...żaden człowiek jakkolwiek nisko upadły, nie powinien być uważanym za niezdolnego do moralnego odrodzenia. Ciekawym elementem filmu jest ilustrująca go ścieżka dźwiękowa, którą są utwory zespołu założonego przez więźniów.

Reżyser:Adam Tarnowski
Muzyka:Paragraf 2009, Kevin McLeod
Zdjęcia:Daniel Łukasiak

Adam Tarnowski i Daniel Łukasiak tworzą bydgoski zespół filmowy Telewizja BYDZIA TV. Są sprawnymi rejestratorami wydarzeń kulturalnych, festiwali i eventów, ale także producentami własnych reportaży i filmów autorskich. Ich ostatnim dziełem jest powstajaca w Bydgoszczy produkcja wojenna, jako pierwsza sięgająca do historii bydgoskiej „krwawej niedzieli” z września 1939 roku. Obraz opowie o losach Heleny Bembnista, najmłodszej Polki rozstrzelanej po wyroku sądu specjalnego w 1940 roku przez Niemców, w odwecie za wydarzenia „krwawej niedzieli”.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający