Tofifest

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Najstarszy człowiek świata

Oldest Man In The World, The · reż. Krzysztof Nowicki
Polska 2007, 9’

W życiu najważniejsze jest spełniać swoje marzenia —  ta deklaracja bohatera dokumentu, nastoletniego skate’a z Bydgoszczy jest mottem filmu. Remek Nowicki jest taki, jak setki jego rówieśników. Deskorolka jest jego sposobem na życie. Reżyser pokazuje chłopca, który dorasta. Z dziecka staje się „najstarszym człowiekiem” myślącym o tym, co go czeka i co będzie robił za kilka lat. Niestety odpowiedzi na te pytania nie można znaleźć tak łatwo.

Reżyser:Krzysztof Nowicki
Muzyka:George Dorn Screams
Zdjęcia:Krzysztof Nowicki, Łukasz Sowiński
Nagrody:Brązowa Kanewka na festiwalu KAN we Wrocławiu 2008

Grupa młodych dokumentalistów z Bydgoszczy — Darek Gackowski, Krzysztof Nowicki, Monika Paprzycka. „Trójca”, ale czy święta? Na pewno świetna w popularyzacji filmu niezależnego. Zarówno jako twórcy, jak i animatorzy pokazów filmowych. Dariusz Gackowski to przede wszystkim fotografik; w filmie niezależnym próbuje swoich sił w dokumencie. Na różnych polskich festiwalach pokazywany był ostatnio jego Marek o trudnej sztuce życia codziennego osoby niewidomej. Krzysztof Nowicki, kolejny z współtwórców Koloroffonu, to autor znany już bywalcom niezależnych festiwali — w Ostródzie zrealizował bardzo ciekawy dokument o subkulturze reggae Reggae to moje życie (2008).

Poza wielkim ekranem, poza szeroką dystrybucją multipleksów tworzy się i rozprzestrzenia niezależna sztuka filmowa pełna emocji i pasji — tak mówią o swojej sztuce Koloroffonowcy.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający