Tofifest

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Oczy szeroko otwarte

Einaym Pkuhot · reż. Haim Tabakman
Izrael, Francja, Niemcy 2009, 90’

Aaron, szanowany członek żydowskiej gminy, wiedzie spokojne i poukładane życie w ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy. Praca wypełnia mu niemal całe życie. Czas wolny spędza na modlitwie lub z rodziną. Utartą i rutynową codzienność przerywa Ezri — dziewiętnastoletni student, który nieoczekiwanie odwiedza sklep Aarona. Ten postanawia go zatrudnić i otoczyć ciepłem oraz przyjacielską opieką. Jednak z czasem to pozornie ojcowskie uczucie przeradza się w żarliwą namiętność i pożądanie, od którego nie sposób wręcz uciec. Z czasem sytuacja wymyka się spod kontroli i staje się tak napięta, że zaczyna przerastać wszystkich,  wywołując nawet atak ortodoksyjnego otoczenia. Społeczna presja oraz wewnętrzne rozdarcie okazują się tak mocne, że w efekcie zmuszają Aarona do podjęcia racjonalnych reakcji. Oczy szeroko otwarte to jeden z najciekawszych izraelskich filmów ostatnich lat, który tak otwarcie i jawnie porusza problem zakazanej w judaizmie homoseksualnej miłości mężczyzn.

Reżyser:Haim Tabakman
Scenariusz:Merav Doster
Muzyka:Nathaniel Mechaly
Zdjęcia:Axel Schneppat
Montaż:Dov Stoyer
Obsada:Zohar Strass, Ran Danker, Tinkerbel

Haim Tabakman — urodzony w 1975 roku. Studiował na Wydziale Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Avivie. Zadebiutował krótkometrażowym filmem Free Loaders (2003). W 2004 roku nakręcił kolejny krótkometrażowy film The Poet’s Home. Współpracował jako montażysta przy kilku filmach, w tym przy My father, my lord w reżyserii Davida Volacha. Oczy szeroko otwarte to jego pierwszy film fabularny.

Filmografia:

2003: Free Loaders
2004: The poet’s Home
2006: Lear Zero Diaries
2009: Oczy szeroko otwarte / Eyes Wide Open

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający