Tofifest

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Street Days

Quchis dgeebi · reż. Levan Koguashvili
Gruzja 2010, 86’
Polska premiera

Tbilisi, Gruzja. Checkie (lat 45), zostaje aresztowany przez trzech policjantów. Chcą go zmusić, by wciągnął w narkotyki syna swojego przyjaciela, by — w następstwie — móc tego ostatniego zaszantażować. Jeśli odmówi współpracy, resztę życia spędzi za kratkami… Bezrobotny i uzależnionych od heroiny Checkie nie jest w stanie odmówić, jednak — stojąc przed tak tragicznym wyborem, desperacko stara się znaleźć inne rozwiązanie.

Reżyser tak mówił o swoim filmie:  Dla mnie film ten opowiada o dziwnym i bardzo smutnych pokoleniu, generacji... Ci ludzie urodzili się i dorastali w Związku Radzieckim, ale gdy ten kraj się rozpadł, i to niemalże na ich własnych oczach, to zostali zmuszeni do przystosowania się do innej rzeczywistości. (...) Wielu z nich już nie żyje, a i tych, którzy przeżyli nazywana się straconym pokoleniem. Ten film jest bardzo osobisty, ponieważ opowiada historię generacji, którą pamiętam, którą kocham i do której, co najsmutniejsze, czuję, że sam również przynależę.

Reżyser:Levan Koguashvili
Scenariusz:Levan Koguashvili, Boris Frumin, Nikoloz Marr
Muzyka:Rezo Kiknadze
Zdjęcia:Archil Akhvlediani
Montaż:Nodar Nozadze
Obsada:Guga Kotetishvili, Irakli Ramishvili, George Kipshidze, Zura Begalishvili, Zaza Salia, Ruso Kobiashvili, Leo Antadze, Lia Gudadze

Levan Koghuashvili urodził się w Gruzji w 1973 roku. Po ukończeniu szkoły, rozpoczął studia w Państwowym Instytucie Filmu i Teatru w Tbilisi, ale rok później doszło do wybuchu wojny domowej w Gruzji i rozpoczął pracę jako dziennikarz, a później jako reżyser. Ukończył Nowojorską Szkołę Filmową.

Filmografia:

  • 2005: A Small Theatre in Washington
  • 2006: The Debt
  • 2009: Kobiety z Gruzji / Women From Georgia
  • 2010: Quchis dgeebi
R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający