Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Regionalne Fundusze Filmowe a Kujawsko-Pomorskie: Konferencja

Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychCzas: 1 lipca 2010 r., godz. 14.00
Miejsce: Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej
Wstęp: konferencja otwarta dla wszystkich

Regionalne Fundusze Filmowe to powszechne dziś źródło współfinansowania produkcji filmowej w Europie. Europejskie fundusze działają w oparciu o różne zasady, zdeterminowane przez lokalne ustawodawstwo, politykę sektorową i regionalną. Fundamentalna idea pozostaje niezmienna — samorządy terytorialne inwestują w produkcję filmów fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych, uzyskując w zamian korzyści ekonomiczne, reklamowe i wizerunkowe.

Podstawowym parametrem nawiązania współpracy pomiędzy lokalnym samorządem a filmowcami jest związek tematyczny, geograficzny lub biograficzny projektu filmowego i jego twórców z danym regionem. Warunkiem otrzymania dotacji jest umiejscowienie produkcji na danym obszarze — musi być ona związana z regionem i wykorzystywać jego potencjał — gospodarczy, infrastrukturalny, techniczny oraz ludzki.

Regionalne Fundusze Filmowe przyczyniają się do podniesienia poziomu życia społeczności lokalnych, umożliwiają promocje i kształtowanie wizerunku regionów i sprawiają, iż dany obszar zaczyna funkcjonować na arenie krajowej i międzynarodowej. Ogólnoświatowe, błyskotliwe kariery nawet niewielkich miejscowości czy regionów, które gościły filmowców uświadamiają ogromny potencjał promocyjny, jaki tkwi w rozwiązaniu, które kryje się pod hasłem Regionalny Fundusz Filmowy. RFF-y odgrywają również znaczącą rolę w tworzeniu nowych miejsc pracy i aktywizowaniu lokalnej przedsiębiorczości. Pociągają za sobą napływ kapitału i inwestycji zagranicznych, rozwój turystyki i wzrost realnego dochodu w regionie.

Z kolei dla filmowców „wyjście w teren” to potencjalne źródło inspiracji artystycznej i możliwość czerpania z bogatej kultury regionalnej, ale przede wszystkim wsparcie władz lokalnych zapewnia tak potrzebną dywersyfikację źródeł finansowania i nieocenioną pomoc organizacyjną.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający