Tofifest

Zgłoś swój film

Newsletter

Eastern-Central Drift
Dziś rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych „Eastern-Central Drift” Więcej »

Z Brazylii do TVP Bydgoszcz
Nagradzany w Brazylii, na Łotwie i w Polsce film dokumentalny Ryszarda Kruka „Taksówkarz” zostanie pokazany w niedzielę, Więcej »

Tofifest na antenie TVP
Filmowe Wydarzenie roku 2009 otwiera obecność festiwalu Tofifest na antenie TVP Bydgoszcz. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Toruń Short Film Festival

W dniach 10-12 grudnia 2010 r. odbędzie się w Kinie Centrum CSW 3 edycja Toruń Short Film Festiwal.

Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych trzon imprezy stanowi KONKURS KINA POLSKIEGO, gdzie widzowie wybiorą najlepszy film festiwalu. W selekcji znalazły się nie pokazywane dotąd w Toruniu prace wschodzących polskich filmowców. W ciągu 3 dni pokażemy łącznie 21 prac konkursowych, od fabuł przez dokumenty po animacje. Autorska selekcja za główny cel postawiła sobie ukazanie najważniejszych prac, tematów oraz form filmowych, po które sięgali polscy twórcy w ostatnich 2 latach.

Oprócz licznie nagradzanych filmów w kraju ,,Twist & Blood” Kuby Czekaja na FPFF w Gdyni czy ,,Vakha i Magomet” Marty Prus i ,,Millhaven” Bartka Kulasa na festiwalu debiutów w Koszalinie, znajdą się też uznane już za granicą prace jak „Smolarze” [Lipsk, Dijon, ST. Petersburg], ,,Seans w kinie tatry” [Lipsk, Amsterdam], Nowa [Valladolid, Melbourne] czy ,,Danny Boy” [Melbourne Lipsk] oraz najnowsze produkcje rozpoczynające dopiero swój festiwalowy żywot. KONKURS KINA POLSKIEGO jest również płaszczyzną porównawczą dla pozostałych sekcji festiwalowych, dając punkt odniesienia dla oceny kondycji młodej polskiej kinematografii w kontekście tego, co dzieje się w innych zakątkach świata.  Program festiwalu uzupełniają pasma:

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny a wśród głosujących w konkursie polskim rozlosujemy atrakcyjną nagrodę. Pokazy w piątek 10 grudnia od 17:00 do 23:00 a w sobotę i niedzielę [10-11 grudnia 2010 roku] już od 15:00! Szczegółowy program do pobrania.

R E K L A M A :
Salon kosmetyczny Opole | Kosmetyczka Opole | Salon urody Opole kosmetyki do mezoterapii
R E K L A M A :
Najlepsze do cery suchej i delikatnej kremy nawilżające Jeśli szukasz dobrych kosmetyków zobacz krem nawilżający